• Slide01

  Vítejte v Mikulově

  Před dávnými lety bylo město Mikulov centrem panství rodu Lichtenštejnů, poté Ditrichštejnů a jeho vývoj vždy ovlivňovalo nejen slunečné podnebí a vinohradnictví, ale zejména poloha na moravsko-uherské hranici. Široká židovská obec vtiskla do tváře Mikulova nezaměnitelnou stopu.

 • Při ubytování na 3 noci láhev vína Volařík zdarma

 • Garantujeme Vám nejlepší cenu

Malé hotely Mikulov

Hotel Piano a Hotel Vivaldi

Pod názvem MALÉ HOTELY MIKULOV naleznete nejen dva krásné hotely Piano a Vivaldi v klidné části historického centra vinařského města Mikulova, ale i VINOTÉKU VOLAŘÍK a vinný sklep s posezením. Malé hotely Mikulov jsou svou polohou v Mikulově naprosto jedinečné.

Hotel Piano a sousedící hotel Vivaldi mají společnou recepci a restauraci s letní terasou v hotelu Piano.

Ubytování v hotelech Piano a Vivaldi

Celková kapacita obou hotelů je 74 lůžek. Hotel Piano má kapacitu 46 lůžek, hotel Vivaldi 29 lůžek. Výhledy z oken hotelových pokojů skýtají pohled na mikulovský zámek, Sv.Kopeček, Kozí hrádek nebo na kostel Sv.Václava.Všechny pokoje mají vlastní sociální zařízení, tv, lednici, trezor, varnou konvici, žehličku s žehlícím prknem, fén. Wifi v celém areálu je samozřejmostí. Parkovat je možno na kamerově střeženém parkovišti před hotelem. Hotel Piano pak disponuje bezbarierovým vstupem. V obou hotelech je výtah.

Služby pro hosty

Hostům rádi zapůjčíme jízdní kola. Na přání pořádáme oblíbené řízené degustace se sommelierem, pro skupiny je možno dohodnout prohlídku zcela nového objekvinařství Volařík, posezení ve vinném sklepě s ochutnávkou a rautem.

Společenské akce

Hledáte útulné a soukromé prostředí pro večírky? Rezervujte si elegantní hotelovou restauraci Piano nebo klasický vinný sklípek. Rádi Vám přichystáme bohatý raut či teplou a studenou kuchyní. Restaurace Piano je zároveň ideální volbou pro Vaše snídaně, ať už soukromého či pracovního rázu.

Kam na dobré víno?

V naší VINOTÉCE VOLAŘÍK si můžete dopřát relax u lahodného vína Krále vín rodinného vinařství Volařík či u špičkové kávy.

 

Untitled 14
Untitled 172
Untitled 176
Untitled 18
Untitled 180
Untitled 187
Untitled 192
Untitled 215
Untitled 239
Untitled 35
Untitled 81
Untitled 99

 


Pojďte se projít do historie Malých hotelů Mikulov!

Před dávnými lety sloužila budova hotelu Piano jako chlapecká škola. V roce 1921 zde byla otevřena městská knihovna, od roku 1926 pak Rodinná škola pro děvčata, která se zde učila býti dobrými hospodyňkami. Za socialismu se pak budova proměnila na pár let opět v městskou knihovnu. 

Historie budovy hotelu Vivaldi je také poetická. Budova byla přistavěna původně k městské hradební zdi. Kdysi zde sídlila dobře prosperující Židovská banka a ve 30. letech minulého století zde měl kancelář významný mikulovský advokát židovského původu Dr. Heinrich Lederer. Pár metrů od budovy se nalézá bývalá městská studna – studna s nejsilnějším pramenem ve městě. Studnu dnes kryje malá kruhová stavba se stříškou.

A VINOTÉKA Volařík? Dobové fotografie dokládají, že na stejném místě, tedy kolmo k Židovské bance, stával malý hotýlek Rose. Starousedlíci ještě pamatují dobu, kdy se do malého domečku chodilo pro ovoce a zeleninu nebo také pro noviny. Na rekonstrukci vinotéky se architektonicky podíleli Ing. Arch. Šárka Dlouhá a známý mikulovský umělec a bohém Radovan Král.

Mikulov (Nikolsburg)

Mikulov (Nikolsburg)

Mikulov (Nikolsburg) - místo současné Vinotéky Volařík

Mikulov (Nikolsburg) - místo současné Vinotéky Volařík

Volarik Hotels and Resorts

MALÉ HOTELY MIKULOV (bývalý hotel Réva)

Hotel Piano Mikulov

Česká 156/2, 692 01 Mikulov

Telefon: +420 519 512 076
Mobil: +420 608 034 787
E-mail: info [zavináč] mhmikulov.cz

CHECK IN od 14 hod.
CHECK OUT do 10 hod. 

Hotel Vivaldi Mikulov

Kostelní náměstí 155/8, 692 01 Mikulov

Telefon: +420 519 512 076
Mobil: +420 608 034 787
E-mail: info [zavináč] mhmikulov.cz

Recepce se nachází v hotelu Piano

CHECK IN od 14 hod. 
CHECK OUT do 10 hod. 

Vinotéka Vinařství Volařík

Kostelní náměstí 155/8, 692 01 Mikulov

Telefon: +420 519 512 076
Mobil: +420 739 732 705
E-mail: info [zavináč] mhmikulov.cz

Sport či relaxace?

 • Cyklistické stezky mezi vinohrady (na české i rakouské straně)
 • Tenisové kurty Doležalka (350 m)
 • Golfové hřiště Poysdorf (18 km)
 • Letní koupaliště s tobogánem (500m)
 • Vyjížďky na koních (3 km)
 • Lety horkovzdušným balonem (Horní Věstonice)
 • Plavby lodí (Lednice-Minaret–Janohrad)
 • Termální lázně Laa an der Thaya (15km)
 • Aqualand Moravia (7km)