• Spitzerova vila Janovice

  Spitzerova vila Janovice

  Nádherná památka s původním vybavením z období první republiky, ve stylu francouzských honosných zámků na Loiře…

Historický skvost

Nádherná památka s původním vybavením z období první republiky, ve stylu francouzských honosných zámků na Loiře. Tento historický skvost se nachází na okraji Rýmařova, obklopen rozlehlým parkem s tenisovými kurty.

Vila z vnějšku připomíná hrad. Vila je zděná patrová stavba na půdorysu ve tvaru Y. Srostlice tří křídel se rozevírá k jihu širokým průčelím dvojicí obytných křídel ukončených nárožními věžemi s jehlancovými helmicemi. V přední části průčelí je terasa v podobě válcového rondelu. Vila má vysokou zvalbenou střechu s vikýři krytou břidlicí. Jižní fasáda je sedmiosá s malými okny s okenicemi. Konstrukci ocelového krovu vyrobily Vítkovické železárny, pokrývačská břidlice pochází z ložisek Nízkého Jeseníku. Zadní křídlo přiléhá kolmo k ose předního křídla. V podkroví střechy byly zřízeny zděné světnice se čtyřdílnými okny.

  Apartmán VivaldiApartmán Vivaldi

  Ubytování ve vile

  Cena za dvoulůžkový pokoj 4.000 Kč / noc

  Vila nabízí ubytování ve dvoulůžkových pokojích s možností vlastní snídaně ve společné kuchyňce. Hosté mohou zdarma využít tenisové kurty.

  Pro rezervaci ubytování nás kontaktujte telefonicky

  Janovice (Rýmařov)

  V Janovicích se nachází renesanční zámek, který sloužil jako správní centrum celého janovického panství. Poblíž zámku se též nachází architektonicky cenná tzv. Spitzerova vila, dílo architekta Gustava Schalera z roku 1929. Nedaleko zámku se nachází také budovy pivovaru, chráněné jako technická památka.

  Vilu dal postavit obchodní ředitel Vítkovického horního a hutního těžířstva Julius Spitzer (1871–1956).

  text: wikipedia.org, foto chateau.cz

  Mikulov, foto Chateau.cz
  MH Mikulov

  Fakturační adresa

  • Malé hotely Mikulov s.r.o.
  • Husova 313/36, 692 01 Mikulov
  • IČ: 25587161, DIČ: CZ25587161